Здравей, Гост    Вход: 

Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 02, 2014, 13:24:54

Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:

Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Темата на мама Princess_of_the_Dawn и малката принцеса ВЕРОНИКА  (Прочетена 29245 пъти)

Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Публикации: 1623

Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: декември 11, 2012, 03:08:46 »

Ето и малка фотосесия от днес.  smile

Тук Вероника си хапва сладък картоф и толкова много й се услади, че сама си взе лъжичката.  smile хехе Шегувам се, аз й дадох лъжичката, но тя си я слага веднага в устата. Много е забавно, все едно сама се храни. Четох, че е добре да се дават лъжичките, за да свикват, но се пригответе за омазване.  pardon

Ето да видите и как си хваща чашката и даже я надига сама да пие, но аз я придържам отдолу, за да регулирам какво количество тече. Тъй като е с наклонена форма, се вижда както от мен, така и от бебето и всъщност това я прави толкова специална тази чашка.

А тук Вероника демонстрира как може за малко да стъпи с цялата си тежест върху краката. Казват, че е добре така да се слагат на крачета за малко всеки ден след 5тия месец, да заякват крачетата, а и да свикват. Аз не го правя всеки ден, когато се сетя само, все пак всичко ще си се случи по естествен път.  good
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Публикации: 1640

Ангелчето на мама Изабел

« Отговор #226 -: декември 11, 2012, 12:35:37 »

Браво на Вероника колко добре се справя, с тази чаша е като голямо момиче.

Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**

Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: декември 11, 2012, 15:44:32 »

Растат ни дечицата, fibi. Осъзнавам го с всеки изминал ден.  smile

Ето сега покрай обсъждането на зъбките в темата на Inaxastra, плюс въпроса на моя приятелка дали вече мия зъбките на Вероника ме накара да се поразровя за повече информация. Аз си мислех, че още ни е рано, а то се оказало даже късно. Е, не фатално де.  pardon Но разбрах, че има специални четки за венците на бебето и било добре да се почне след 4-ти месец, но пак казват, че на 6 месеца е нормално да се започне особено че може да се е появило зъбче по това време както при нас, а и детето вече яде твърда храна, както и за създаване на традиция. Трябва да се мият зъбките 2 пъти, сутрин и вечер при баня, като се почиства и езика за бактерии. Пише, че се слага много малко паста за зъби (с флуор) и не се плакне. Аз реших, че ще ползвам паста с флуор, защото количеството му вътре е минимално, а и именно това е минералът, който предпазва зъбния емайл твърдят го всички зъболекари. Дори тук ни казват, че след 6 месечна възраст детето се нуждае от дневна доза флуор на ден и ако не го приема чрез питейната вода примерно, докторът го изписва на капки. (Това не го знаех.)

Ето и как изглеждат четките за венци и зъбки за всеки етап. Аз купих направо четка, която е подходяща за 6 месеца, защото другите са за под 6 месеца.

Активен
inaxastra
Заслужил майстор на спорта
Публикации: 3895

не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно

Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: декември 11, 2012, 16:20:43 »

Аз ги имах тези четки, но хич не ми допадна качеството и не ги използвах. Изглеждаха ми като някаква евтина китайска пластмаса и не пос;ях да ги сложа в устата на Марта.

Ти имаш ли ги вече? Добре ли са твоите?
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**

Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: декември 11, 2012, 16:33:42 »

Ина, тези за първите месеци всички са пластмасови, аз да ти кажа гледах доста марки и видове, но не купих от тях, защото няма смисъл вече за Вероника. За над 6 месеца ни казаха направо четка. Купих ето тази като на снимката (за 0-2 години е), защото е шарена, има и чесалка. Като за първо време тя трябва да свикне първо с новото нещо. И като стане това, ще взема от четките с нормална дръжка, има хубави на Oral B, Chicco.

Активен
inaxastra
Публикации: 3895

не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно

Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: декември 11, 2012, 16:45:31 »

Самата пластмаса ми изглеждаше кофти и евтинджийска. Тази вашата изглежда много добре на снимките. Ние за около 6ия месец имахме това http://www.brush-baby.fr и не беше лошо. Сега сме с една на G.u.м и една на Elmex.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
Публикации: 876

Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: декември 11, 2012, 18:44:34 »

И ние бяхме с четка, която Ина е показала, докато Леа й стана безинтересна и спря да я използва. Много е удобна за хващане, както и гумата е мека.
http://www.amazon.co.uk/Brush-Baby-112-Chewable-Toothbrush-Blue/dp/B003469LAM/ref=sr_1_1?s=baby&ie=UTF8&qid=1355240308&sr=1-1
Чак пьк да си закьсняла с използването на четка - не сьм сьгласна - всичко е до сьздадаване на навик на детето. Имай впредвид, че Вики заспива на гьрда (както и Леа де) и аз лично нямам големи илюзии, че сьм измила зьбите преди да си легне...

Вики е супер сладка как хапва. Смело й давай льжицата!
Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
Публикации: 980

Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: декември 11, 2012, 19:37:45 »

Вероника е много сладка на снимките,но тази с чашката е върха...много добре се справя с храненето,като голямо мимиченце.
Интерестно си се сетила за четките за зъби...аз си мислех за накрайниците и от кога да ги започвам,ама ти като си казала че след 4ти месец е добре,може да пробвам и аз.Пук докато стигнем до четката ти ще ни кажеш коя е най-подходящата,т.к ще имаш опит smile
Активен
Ivonbufon
Ентусиаст
**
Публикации: 83

Only God can judge me!

« Отговор #233 -: декември 11, 2012, 20:27:21 »

Страхотна е малката smile Как умело стъпва  Bravo Като гледам скоро ще е готова за разходка из Лондонските улици и паркове  girl_wink
Много целувки от нас
Активен
dorina79
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1491

Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: декември 11, 2012, 23:15:19 »

Много е сладка Вероника. И как умело се справя с лъжичката и чашката. За зъбките и аз си мисля че скоро трябва да започна с почистването на венците - първоначално с напръстник - не знам дали сте ползвали такова приспособление. И дали е по-удобен от четката за зъбки. Много полезни съвети намирам и аз във вашата тема, за което благодаря!
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**

Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: декември 12, 2012, 00:38:26 »

Благодаря момичета.  smile

inaxastra, Anichka и аз ги видях този тип четки за зъби, с такъв накрайник, но не зная защо не ми вдъхнаха първоначално доверие, странни ми се сториха явно.  blush Но сега като чета описанието разбирам, че това са иновативни четки и всъщност са много удобни за детето. Много благодаря, че ме насочихте. Ще купя и една такава и ще разбера с коя ни е по-лесно. Даже ще поръчам тази от линка на Anichka. good

Anichka права си, че не ни е късно. Просто днес като разглеждах видовете бебешки четки и видях, че са за от раждане и си помислих кога се сетих аз по този въпрос, след половин година.  pleasantry И само да направя малка вметка, че на малката й казваме на галено Рони, не Вики. Ти май си се объркала.  smile

Miravarna да разбира се ще пиша отзиви. То добре, че и мамите с по-големи деца хвърлят по едно рамо за ориентация.  smile Иначе да ти кажа пише, че може съвсем от раждане да се ползват четки, по-скоро гумени масажори, които съм показала на първата снимка или тези, които се слагат на пръста, както dorina79 спомена. Предполагам, че те са по-удобни, когато бебчето е по-мъничко още, в първите няколко месеца, ако някой реши да ползва.  smile

Ivonbufon благодаря ти мила, че намери малко време да се включиш и тук. Да ти кажа понеже се интересуваше, че получих календара и е станал страхотен, цветовете са ярки, хартията е хубаво качество и също така имаше опция да си добавя лични празници в календара и то на български език. Поръчах го от www.vistaprint.co.uk. Имаха промоция и ми излезе около 4-5 паунда. А коледните картички със снимката на Вероника поръчах от Jessops. Там офертата беше най-изгодна.  good
Активен
Капризче
Публикации: 3236

Baby Time

Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: декември 12, 2012, 11:14:20 »

Много е сладка Вероника и много е пораснала. За четката за зъби не мога да се включа много адекватно, защото срам не срам, ен му отдавах много значение на това докато не се появи проблема на Марта и като прочетох и звъннах на нашата зъболекарка за мнение по въпроса и се оказа, че ние доста сме закъсняли, До сега миех с една четка, но без паста, не редовно, когато се сетя. В тази връзка, в сравнение с нас, вие сте направо подранили smile Прегръдки на бебораната.
Активен
bubi_baby
Професор
Публикации: 471

« Отговор #237 -: декември 12, 2012, 19:33:36 »

Малката Вероника е много сладка особено с тази лъжица... Bravo
А относно четките на Нуби могат ли да се ползват като чесалки за венци?
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**

Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: декември 13, 2012, 02:14:10 »

Благодаря bubi_baby.
За четките на Nuby доколкото чета в описанието първата е за масажиране на венците, втората за масажиране и почистване, а третата е нормална четка. Не са специални чесалки, но по принцип може и да се ползват предполагам, нали са гумени. Аз купих нормалната четка за зъби, на която самия накрайник е чесалка. (като втората снимка)
Активен
bubi_baby
Професор
Публикации: 471

« Отговор #239 -: декември 13, 2012, 12:28:06 »

Зачудвам се дали да не купя такава четка да я ползваме за чесалка за венците, тъй като все още нямаме зъбче.Не мога да си намеря подходяща чесалка искам да е нещо удобно за хващане, защото Бети си държи залъгалката и си ги чеше с нея, та за това искам нещо подобно.
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: