Черен списък на доктори

<< < (4/7) > >>

doby79:
Здравейте,
Не знам доколко ще Ви помогна с моето мнение за дерматолозите, но със сигурност ще имате повод да размислите преди да решите да предприемете нещо по-драстично.
Тъй като съм имала различни дерматологични проблеми, свързани с акне, бенки, белези и др. през годините. Посещавала съм най-различни дерматолози и като цяло съм ужасена от лекарите в България.
По повод лазерни процедури съм била съм при няколко различни лекаря в няколко различни града (София, Варна, Бургас) по повод процедури по премахване на бенки и белези. Имам добри отзиви за д-р Томов (все още), както и за процедурите с лазер във Варна в специализираните кабинети. Поне ти казват реално какъв ефект можеш да очакваш и те предупреждават за цената без да те лъжат.
За д-р Малчевски (клиника Малинов, София) мога също да споделя жизнен опит. Била съм при него по препоръка на познати, които са останали доволни от него, както и "благодарение" на множеството отзиви в Интернет. Определено рекламата и PR-а работят в негова и на клиниката полза. Мога само да Ви кажа, че работи само частно и цените му са меко казано "високи". Освен това в началото е много любезен и ви казва една "умерена" сума (ако попитате), както и ви обещава всичко, което искате. В последствие тази сума нараства до неимоверни размери, защото алчният доктор е "забравил" да спомене, че ще са необходими няколко процедури, за да постигнете желания ефект, като накрая дори не се постига такъв. Аз лично съм платила над 300 лв. за премахване с лазер на 2 белега (за сравнение по същото време във Варна в кожна клиника за същата процедура платих 20 лв.), които така си и останаха и след като "издои" пациента, д-р Малчевски вече не гарантира резултат. Него не го интересуват резултатите, нито това клиента да остане удовлетворен. И защо ли - все пак е прибрал една солидна сума без гаранция или ефект. Това е като да си купиш продукт или услуга , да ги платиш и накрая дори да не ги получиш. Жалко наистина, защото клиника Малинов разполага с наистина модерна апаратура.

Искам да споделя и още едно мнение от ужасния ми опит с д-р Щелионова във Варна (окръжна болница). Тази жена предписва лекарства, увреждащи органите, сякаш са бонбонки. Лекувах се от гъбички по ноктите около 7 месеца и накрая - нищо. След това почнаха здравословните проблеми от всякакво естество, а се оказа, че гъбичките не са си отишли. Да не говорим за огромната сума "изхвърлени" пари. В момента се чудя дали има смисъл да съдя лекарката и болницата за некомпетентност или просто да си спомня, че живея в България.

Молбата ми е просто да бъдете внимателни, посещавайки определен лекар и да потърсите минимум още 2-3 мнения за същия проблем от други специалисти. Не се водете единствено по чужди мнения и фалшива реклама в блоговете в Интернет.
Добринка Станкова

kiara04:
Нека добавим и д-р Шишенкова (алерголог) Преди 3 години имах алергия, не можеш да дишам, задушавах се до посиняване, повръщах .. абе грозна гледка  :angry: .И понеже познати ни насочиха към нея била много добра жената и наще айде при нея. (Аз съм от Плевен а кабинета и се намира до окръжна болница) и понеже живеем близо - там ... При други лекари ходих с наще но нищо не ми казаха един дори ми заяви че трябвало да ме види докато съм получавала гърчове че да разбере какво ми е защотото диагнозата била неточна  :angry: :angry: Та отиваме при тази жена и тя казва че имам алергия към всички дългокосмести животни и трябва да махнем животните от нас...Тогава имахме хамстер който в последствие махнахме и мини пинчер които е късокосмест и няма нужда да го махаме обаче изписват ми се лекарства 6-вида хапчета разбира се на космически цени  :huh: И започвам да ги пия и на 5-тия ден правя гърч и понеже сме до окръжна ме носи баща ми на ръце дотам та в спешното и като се будя ми казват че сърцето ми е много претоварено и съм била пред инфарк тъй като лекарствата ми са били много силни и не се предписвали на деца.. Имах и натравяне и 2 седмици бях на легло в болницата защото почти не можех да ходя а като станех припадах .... Иначе след тов като излязох ходихме пак при Шишенкова тя най-нагло ми каза че ми няма нищо и докторите в окръжна саме излъгали ... И много приятели си изпатиха от нея така че не ходете при нея!!! За ваше добро  :\ :\

borovinka:
Д-р Халачева - гинеколог -"Майчин дом" - Варна.
Каза ми, че имам киста, заради която трябва да прекъсна бременността си, а на 4Д се оказа, че нямам никаква такава, а просто жълтото тяло е по-голямо....
Жалко е, че заради пари, има хора които са готови да прекратят един бъдеш живот...

guest18:
Здравейте,

И аз искам да сложа имената на някои доктори от които съм крайно недоволна!

1. Д-р Калоян Давидов (Уролог), болница Токуда, София - крайно небрежно отношение, бях на частен преглед при него, дадох 40 лв за нищо. Не ми прегледа бъбреците, бегло погледна изследванията, каза че са добри а те не бяха. Нямам думи!

2. Д-р Йордан Бирданов (Хирург), МБАЛ Доверие, София - крайно недоволна съм и от този доктор. След посещение при него на частен преглед, който ми струваше 30 лв, той каза че всичко е наред, но до вечерта вече бях с гноясал крак и се наложи да ме оперират при друг хирург.

3. Доцент Делийски (Нефролог), Медицински Център Санита, Варна - на преглед при него ми каза, че всичко с бъбреците ми е наред и нямам никакъв проблем. Оплакванията ми продължиха и се наложи да ходя в София при специалист, където ми откриха два големи камъка в бъбреците, които доцент Делийски изобщо не беше забелязал и аз се чудя как?!!!

maria_panairova:
От 3 дни се опитвам да си избера акушер-гинеколог но не стигам до никъде по простата причина че във всички форуми са си направили "бял" и "черен" списък на лекарите,а най-много ме изуми факта че 60%от д-р в белия са и в черния списък и вече не знам.Ето да го видите и ако познаете някое име и сте доволни кажете :
I АГ болница "Св.София” (бивша Тина Киркова)
Костова
Иво Тодоров (има частна клиника инвитро на 5-те кюшета)
Петров
Русинов
Гергов
Григорова
Методий Генов
Силвия Савова
Стрелков, патологична бременност
Евдокия Маркова, акушер-гинеколог
Йотов
Маржена Панова
Кайрякова
Богомилова
Маленов
Василева
Косовски
Маркова
Николай Генов
Благова
Златева
Чурешка
Тодорова
Динчо Георгиев
Шишенкова (към частния сектор "Вяра, надежда, любов")
Валентина Григорова

МЦ “Света София”
Мазнейкова

МБАЛ"Св.Анна"(бивша Окръжна болница)
Жекова
Хаджиева  
Елка Георгиева
Георги Кръстев
Железаров
Кинкина

частна клиника инвитро на 5-те кюшета
Иво Тодоров (Тина Киркова)